Добредојдовте на нашите веб-страници!

ПРОИЗВОДИ

ЗА НАС

ПРОФИЛ НА КОМПАНИЈАТА

Опрема за прочистување на енергија за заштеда на енергија Nantong Yueneng Co., Ltd. Ние сме професионален производител на опрема за вентилација, ладење, навлажнување и греење.Ние сме професионално претпријатие за контрола на температурата што интегрира професионален дизајн, производство, продажба и пост-продажна услуга, со повеќе од 15 години искуство во индустријата за вентилација и ладење. Нашите главни производи се: вентилатор за издувни гасови од живина, индустриски издувен вентилатор, издувни гасови во стаклена градина вентилатор, вентилатор за ладилник, клима уред за вода, подлога за ладење со испарување, грејач и влез за воздух. Различни производи со целосна спецификација, сите се со добар квалитет (со CE сертификат).Заштедува повеќе енергија и добија едногласни пофалби од клиентите во индустријата.Нашите производи се извезени во повеќе од 30 земји како Азија, Европа, Америка, Југоисточна Азија и така натаму.

НАШИТЕ ПРЕДНОСТИ

 • Управување со квалитет

  Управување со квалитет

  Управување со квалитет, контрола на суровината, тековно производство на секоја линија, завршни производи, го обезбедуваат квалитетот
 • Бесплатен примерок

  Бесплатен примерок

  Бесплатен примерок од подлога за ладење со испарување за вашата проценка
 • ODM и OEM

  ODM и OEM

  Ние сме специјализирани за производство на висококвалитетна опрема за вентилација и ладење, прифаќаме ODM и OEM
 • 24*7 онлајн

  24*7 онлајн

  нашиот оддел за услуги по продажбата 24*7 онлајн, слободно контактирајте ако има какви било прашања

ВЕСТИ

Како да ја разладите топлата и смрдлива работилница во лето

Како да ја разладите топлата и смрдлива работилница во лето

Во жешкото лето, релативно затворената работилница без централна климатизација е многу бутна.Вработените се потат во него, што сериозно влијае на ефикасноста на производството и трудовиот ентузијазам.Како да ја отстраниме високата температура во работилницата и да им дозволиме на вработените да имаат удобна и кул работна средина?Дали постои начин за заштеда на пари за ладење на работилницата без инсталирање на централна климатизација? Еве неколку едноставни и лесни за имплементација методи за ваша референца.

Ладењето на стаклена градина претпочита подлога за ладење и издувен вентилатор
За ладење на стаклена градина, подлогата за ладење и издувниот вентилатор се првиот избор.Ние правиме разумен избор според системот за ладење на подлогата за ладење и издувниот вентилатор.Системот за ладење на вентилаторот на подлогата за ладење генерално прифаќа негативен притисок...
Кои се предностите на FRP издувен вентилатор?
FRP издувен вентилатор се однесува на вентилаторот изработен од пластика засилена со стаклени влакна (FRP).Неговиот изглед и големина се идентични со оние на челичниот вентилатор, освен што обвивката и работното коло се направени од пластика засилена со стаклени влакна.Нејзината најголема предност...